News

Government of Canada Preserving First Nations Culture & HeritageMonday, 21 July 2014 Minister John Duncan announces funding for the U’mista Cultural Centre’s exhibition upgrade July 21, 2014 – Alert Bay, British Columbia – Department of Canadian Heritage The...

Government of Canada Provides Support for CaregiversWednesday, 09 July 2014 Vancouver Island North - Hon. John Duncan, Minister of State and Chief Government Whip and Member of Parliament for Vancouver Island North announced the Government of Canada’s efforts to...

Rec. Fisheries Conservation Partnerships Program Now Accepting ApplicationsThursday, 03 July 2014 Over $11 million already invested for more than 200 projects across Canada to support fish habitat conservation and restoration   Following the announcement of the Honourable Gail Shea, Minister...

National Recreational Trails Program Open For BusinessWednesday, 02 July 2014 Hon. John Duncan, Minister of State and Chief Government Whip and Member of Parliament for Vancouver Island North announced that today, the Honourable Denis Lebel, Minister of Infrastructure,...

Minister Duncan Congratulates the Tahsis Salmon Enhancement SocietyThursday, 26 June 2014 A 2014 National Recreational Fisheries Award is presented to   Frank Collins, President of the Tahsis Salmon Enhancement Society, for his commitment to conservation June 26, 2014  TAHSIS,...

Twitter

Welcome

Thank you for taking the time to visit our online office. This website provides information and resources to serve our constituents. If you have any questions or require specific assistance please contact us using the online tools or contact information found on these pages.
Contact Us:

Toll Free: 1-800-667-8404 BC only

E-mail:
john.duncan@parl.gc.ca

CAMPBELL RIVER, BC
1250F Cedar Street
Campbell River, BC
V9W 2W5

Phone: (250) 287-9388
Fax: (250) 287-9361

OTTAWA, ON
121 East Block
House of Commons
Ottawa ON
K1A 0A6

Phone: (613) 992-2503
Fax: (613) 996-3306

Photo Gallery

 
more
 
 
Website Design by Somnia
© 2014
John Duncan - Member of Parliament for Vancouver Island North